Верховна Рада скасувала ЗНО та ДПА у 2023 році
Верховна Рада проголосувала за скасування складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Випускники шкіл вступатимуть до вищих навчальних закладів на основі результатів Національного мультипредметного тесту (НМТ).
Про це стало відомо з картки законопроекту №8228-1 “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року”, прийнятого вчора, 6 лютого, 304 голосами “ЗА”.
Згідно законопроекту, здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти 2022/2023 навчальних роках, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.
Вступ до вищих навчальних закладів буде відбуватися без складання ЗНО, а замість нього випускники шкіл вступатимуть до вищих навчальних закладів на основі результатів Національного мультипредметного тесту. Порядок і предмети НМТ будуть затверджуватись Кабміном.
Нагадаємо, 24 березня 2022 року Верховна Рада проголосувала за скасування складання ДПА, ЗНО, а також єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022-му.
Читайте: Міносвіти підтвердило скасування ДПА для 4 та 9 класів
Як абітурієнтам здати мультитест за кордоном в цьому році: відповідь МОН
Українські абітурієнти, які через війну перебувають за кордоном, зможуть здати НМТ в спеціальних центрах, які будуть там облаштовані.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на очільника Міносвіти Сергія Шкарлета в ефірі телемарафону.
Як скласти НМТ українським абітурієнтам за кордоном
Шкарлет нагадав, що минулого року українські абітурієнти вже мали можливість складати мультипредметний тест у 52 містах 32 країн світу. Для цього там були облаштовані спеціальні екзаменаційні центри.
У 2023 році Міністерство освіти та науки має на меті розширити мережу складання НМТ за кордоном та збільшити кількість країн. Роблячи все задля того, аби охопити максимальну кількість українських випускників.
У яких країнах цього року можна буде складати мультитест
За словами міністра, складати НМТ у 2023 році можна буде у всіх країнах ЄС. Окрім того, також спеціальні центри будуть розміщені в США, Японії, Канаді, Туреччині.
Скільки випускників складатиме НМТ
Шкарлет пояснив, що точна цифра буде відома після закінчення реєстрації на тест, а вона, за його словами, стартує у квітні.
"У 2023 році школи має закінчити приблизно 220 - 224 тисячі одинадцятикласників, які зможуть претендувати на вступ до ЗВО", - зауважив Шкарлет.
Як відбуватиметься вступна кампанія в 2023 році
- Мультитест міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові - українська мова, математика. Один предмет на вибір - історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика чи хімія.
- На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
- У МОН запланували дві сесії НМТ - 2023: основну і додаткову.
- Основна відбудеться у червні, а додаткова у червні - липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
- Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів - тимчасових екзаменаційних центрах. Їх створять в Україні, та в деяких країнах за кордоном.
- Реєстрація на НМТ цього року відбудеться у квітні.
- Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
- Вступна кампанія у виші запланована на липень - серпень.