День Незалежності.

Дата: 24 серпня 2022 о 05:10
162 перегляда

Ця визначна дата є для кожного з нас не лише святковою, адже сьогодні вона співпадає з півріччям повномасштабного вторгнення агресора на терени нашої держави. Бажаємо вам стійкості, незламності, віри у близьку перемогу, добробуту, миру та щастя кожній українській родині.

Щороку наприкінці літа Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності. Дата цієї важливої дати незмінна – 24 серпня.

Як Україна стала незалежною - історія

Після розпаду Радянського Союзу республіки, що були в його складі, почали проголошувати свою незалежність. Така доля торкнулася і України, тому 16 липня 1990 року Верховна Рада РРФСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цього ж дня парламент ухвалив рішення, що День Незалежності України відзначатиметься 16 липня.

17 березня 1991 року було проведено референдум і республіканське опитування на тему того, чи згодні громадяни країни, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80% опитаних, тому 16 липня з'явився в переліку святкових днів в результаті відповідних змін до Кодексу законів про працю УРСР.

Через місяць після цього стався "Серпневий путч" - подія, який відомий жителям нашої країни, як спроба позбавити влади Михайла Горбачова і повернути колишній державний лад. Внаслідок цих подій 24 серпня 1991 року був прийнятий "Акт проголошення незалежності України". Влада порахувала цю дію необхідною на тлі державного перевороту в СРСР.

1 грудня 1991 року відбувся референдум, де українці підтримали проголошення незалежності. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня.

Скільки незалежна Україна і як відзначати це свято

У минулому, 2021 - му році, наша країна відзначала ювілей своєї незалежності - 30 років. Цього року ми відзначаємо 31 рік з того моменту, як Україна зняла з себе кайдани залежності від Союзу і стала вільною державою.

Свято відзначають з розмахом, особливо, в столиці - президент влаштовує святковий прийом, на головній площі проводять концерти, фестивалі та акції. Люди одягаються у вишиванки, виносять державні прапори, співають пісні і прославляють Батьківщину. Така ж традиція зберігається і в інших містах України. Крім того, в церквах і храмах читають молебні за здоров'я і безпеку країни, а в кінці дня у всіх містах запускають урочисті салюти.