З Днем учителя!

Дата: 3 жовтня 2021 о 07:24

Дорогі вчителі!
У цей осінній святковий день бажаю Вам відчути тепло дитячих сердець і силу батьківської вдячності та поваги. Нехай життя повниться наснагою, любов'ю та здоров'ям, а педагогічна майстерність стає ще більш досконалою та витонченою!
Учителю! Пораднику і друже! Ви вибрали дорогу непросту. Ми Вам сьогодні дякуємо дуже за Вашу працю вчительську святу!
І. Лепкий, Заслужений вчитель України.

Мабуть, немає більш відомого професійного свята, ніж День учителя. Букети, теплі слова, листівки ... І хоча всі згодні з тим, що цінувати педагогів потрібно не раз на рік, а щодня, все ж приємно, що в календарі їм виділено спеціальний день.
     Розповімо, як з'явилася ця традиція і як відзначають свято в різних країнах.

Традиція відзначати День вчителя зародилася в XIX столітті, коли свято присвячувалося видатним викладачам або знаковим історичним подіям цієї галузі.
     З 1965 року день вчителя почали святкуватиі у країнах СРСР.  А в 1980 році воно було офіційно затверджено на першу неділю жовтня, а вітали педагогів у п'ятницю.  У цей день вітали вчителів уже й у незалежній Україні.
     У 1994 році за Днем учителя офіційно закріпили 5 жовтня — ООН прийняла міжнародні рекомендації «Про положення вчителів». У них визнана вирішальна роль вчителів у сучасній освіті та значення того внеску, який вони роблять у розвиток людської особистості й сучасного суспільства.
     В Україні День учителя користується особливою пошаною. Підготовка до свята в школах починається завчасно: діти вчать вірші, роблять листівки та стінгазети, готують концерти.
     У п'ятницю перед Днем учителя в школах за традицією проходить "день самоврядування", коли учні старших класів замінюють своїх педагогів і самостійно проводять уроки в молодших учнів.
     Сьогодні День учителя існує в більшості країн світу, іноді відзначається й окремий національний День вчителя, який припадає на різні дати.

Ось як відзначають це свято в інших державах:

• У Китаї День учителя відзначається 10 вересня — ця традиція існує ще з середніх століть. Педагогам дарують квіти, часто до школи приходять і колишні учні, щоб привітати своїх викладачів.
  •  У США святкують на початку травня цілий  «Тиждень подяки вчителям» — діти дарують педагогам листівки й говорять про свою вдячність.
  • В Індії День вчителя відзначають на місяць раніше, ніж у нас, 5 вересня, в день народження філософа Сарвепаллі Радхакришнана. Школярі міняються місцями з педагогами та проводять уроки — такий ось день самоврядування.
  • 11 вересня вітають вчителів в Аргентині — це данина пам'яті міністра освіти Домінго Сармьенто, який увів обов'язкову початкову освіту, створив 800 навчальних і військових установ, включаючи вчительські школи.
  •  Особливо масштабно День вчителя відзначають в Австралії, в останню п'ятницю жовтня. Тут проходять карнавали й запускаються салюти на честь педагогів.